Wicemarszałek Maria Kurowska odwiedziła Jasionkę. Nagrodzeni strażacy

W piątek 23 sierpnia ze strażakami oraz społecznością lokalną Jasionki spotkał się wyjątkowy gość. Była nim Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Pani Maria Kurowska.

Spotkanie, w którym mógł wziąć udział każdy z naszych mieszkańców odbyło się o godzinie 14:30 w Domu Strażaka w Jasionce. Po przywitaniu wszystkich przybyłych gości, przystąpiono do dyskusji na temat funkcjonowania oraz kwestii zapotrzebowania dla naszych strażaków.

_DSC4561

Biorąc pod uwagę fakt, iż nasi druhowie prężnie się rozwijają, posiadając tym samym znaczne braki w zakresie podstawowego wyposażenia jakim są m.in. ubrania specjalne, hełmy czy też różnego rodzaju sprzęt używany bezpośrednio w działaniach ratowniczo-gaśniczych, Pani Wicemarszałek postanowiła wesprzeć ich finansowo. Środki, którymi zostaną uhonorowani pochodzić będą z Funduszu Sprawiedliwości i wyniosą aż 25 000 zł. 

_DSC4570

W spotkaniu, na którym omawiano również kwestie związane z przyszłymi inwestycjami na terenie naszej miejscowości, oprócz Pani Wicemarszałek obecni byli również: Radna Powiatu Krośnieńskiego – Pani Józefa Winnicka-Sawczuk, która była pomysłodawcą oraz organizatorem tego spotkania, Zastępca Burmistrza Dukli – Pan Łukasz Piróg, Sołtys – Pan Adam Szczurek oraz Radny Jasionki – Pan Bogusław Karkoszka.

_DSC4560

Pani Maria Kurowska urodziła się 3 czerwca 1954 roku w Brzostku. W latach 2006-2010 pełniła funkcję Burmistrza Jasła, a od 2014 roku jest Wicemarszałkiem Województwa Podkarpackiego. W tegorocznych wyborach parlamentarnych z ramienia Prawa i Sprawiedliwości będzie kandydować do sejmu.

_DSC4577

Jak zdołaliśmy się dowiedzieć, nie było to ostatnie spotkanie z naszą społecznością. Strażakom serdecznie gratulujemy, a Pani Wicemarszałek życzymy wszelkiej pomyślności w nadchodzących wyborach!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*