Wyniki konkursu

W ubiegłą niedzielę na naszym facebookowym profilu ogłosiliśmy konkurs, w którym do wygrania były atrakcyjne nagrody. Znamy zwycięzców.

Cele konkursu

12 lipca liczba naszych facebookowych fanów przekroczyła 1000 osób! W związku z tym postanowiliśmy zorganizować konkurs, który miał być formą podziękowania każdemu z naszych czytelników za zaangażowanie oraz sposobem pogłębienia wiedzy o Jasionce i Gminie Dukla, czego dotyczyły nasze konkursowe pytania. Jednak zanim zdążyliśmy nasz konkurs zorganizować, było nas już ponad 1100, co stało się dla nas dodatkową motywacją do tego, by postarać się o ciekawe nagrody.

Nagrody

Ze względu na to, że nasz portal nie osiąga żadnych korzyści finansowych, nie byliśmy w stanie zakupić nagród rzeczowych. Z prośbą o ich ufundowanie zgłosiliśmy się do Pana Burmistrza Andrzeja Bytnara, który w imieniu Gminy Dukla przekazał nam: książki LGD Kraina Nafty, książki pt. „Przełęcz Dukielska we wrześniu 1939 r.”, „Dolina Śmierci” oraz „Błogosławiony Jan z Dukli”, informatory turystyczne Gminy Dukla, kubki i smycze Gminy Dukla, do których dołączyliśmy kalendarze SKF Olimpia Jasionka. W imieniu portalu za nagrody rzeczowe serdecznie dziękujemy!

Pytania i odpowiedzi

Konkurs polegał na podaniu poprawnych odpowiedzi na pytania, które dotyczyły wiedzy o Jasionce i Gminie Dukla. Dzień przed konkursem w naszej facebookowej ankiecie aż 49 osób zadeklarowało, że weźmie udział w zabawie. Nagrody były bardzo atrakcyjne, więc pytania nie mogły być zbyt proste. Pierwsze z nich nie sprawiło nikomu większych problemów, natomiast dwa pozostałe dla niektórych osób były zbyt trudne. Świadczy o tym liczba osób, które wzięły udział w konkursie. Było to zaledwie 10 czytelników z 1111 wszystkich naszych fanów. Zanim ogłosimy zwycięzców, zaprezentujemy zadane pytania oraz ich poprawne odpowiedzi.

1. Kilka lat temu do Gminy Dukla należały miejscowości wchodzące w skład dzisiejszej Gminy Jaśliska. W którym roku doszło do podziału Gmin?

“Wniosek o reaktywowanie gminy Jaśliska w 2006 roku spotkał się z negatywną opinią MSWiA, które uznało że dążenie do podziału gmin jest tendencją przeciwną do kierunku polityki państwa, polegającej na utrzymaniu jednostek dużych i silnych. 31 marca 2008 radni z Dukli podjęli ponowną uchwałę o podziale gminy i utworzeniu z jej części nowej gminy Jaśliska, lecz wniosek pozostał bez rozpatrzenia. Po trzeciej próbie, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 28 lipca 2009 roku, gmina została reaktywowana 1 stycznia 2010.” – źródło: Wikipedia. Odpowiedź 2010 rok była poprawna.

2. Pomimo iż Dukla ma najwięcej mieszkańców nie jest największa pod względem powierzchni. Która miejscowość Gminy Dukla jest obszarowo największa?

Bez wyszukania odpowiedzi w internecie raczej nikt nie spodziewałby się, że największą miejscowością gminy Dukla jest Zawadka Rymanowska, która ma 2070 ha powierzchni. Z podległym obszarem ewidencyjnym Kamionka, powierzchnia sołectwa wynosi aż 2828 ha. Jeśli brać pod uwagę podległe obręby, na drugim miejscu byłby Olchowiec, do którego oprócz samej wioski (1450 ha) należą: Ropianka o powierzchni 422 ha, Smereczne o powierzchni 295 ha oraz Wilsznia o powierzchni 605 ha. Łączny obszar sołectwa wynosi 2772 ha. Jednak w poniższej tabeli nie uwzględniliśmy podległych terenów, a obszar samych nazw miejscowości.

Powierzchnia sołectw Gminy i miasta Dukla

L.P. Miejscowość Powierzchnia [ha]
1. Zawadka Rymanowska 2070
2. Zyndranowa 1978
3. Mszana 1893
4. Tylawa 1878
5. Olchowiec 1450
6. Równe 1395
7. Iwla 1168
8. Barwinek 1165
9. Chyrowa 1088
10. Trzciana 1040
11. Łęki Dukielskie 957
12. Teodorówka 930
13. Cergowa 855
14. Jasionka 813
15. Głojsce 784
16. Dukla 548
17. Wietrzno 434
18. Nadole 318
19. Lipowica 255
20. Zboiska 173
21. Myszkowskie 130
22. Nowa Wieś 122

Źródło: BIP Dukla

3. Podaj liczbę i wymień wszystkie miejscowości, z którymi graniczy Jasionka.

Ostatnie z pytań dotyczyło już naszej miejscowości, a w zasadzie wiosek z nią sąsiadujących. Pytanie z pozoru proste, a jednak trudne, gdyż Jasionka komunikacyjnie łączy się tylko z miejscowościami Cergowa i Lubatowa. Dwóch pozostałych wiosek (Równe i Zawadka Rymanowska) z łatwością można było się domyślić, jednak większą trudność sprawiło to, czy oprócz tych czterech miejscowości Jasionka graniczy z innymi. Lubatówka i Nowa Wieś to kolejne dwa sołectwa, które graniczą z naszą miejscowością. Poprawną odpowiedzią było podanie nazw 6 miejscowości: Cergowa, Równe, Lubatówka, Lubatowa, Nowa Wieś i Zawadka Rymanowska.

jasionka gmina duklaŹródło: geoportal360.pl

Zwycięzcy konkursu

Pytania konkursowe były trudne, a poprawnych odpowiedzi udzieliło 7 z 10 osób. Najszybciej zrobił to Mirosław Nowak i to on jest zwycięzcą naszego konkursu. W trzecim pytaniu napisał liczbę 5, lecz podał nazwy sześciu miejscowości, więc postanowiliśmy uznać jego odpowiedź za poprawną. Drugie miejsce zajmuje Anna Ryglewicz, a trzecie nasz kolega po fachu – administrator facebookowej strony Góra Cergowa. Gratulujemy! Poniższa tabela przedstawia szczegółowe wyniki.

L.P. imię i nazwisko poprawne odpowiedzi czas odpowiedzi
1. Mirosław Nowak 3 43 min
2. Anna Ryglewicz 3 52 min
3. Góra Cergowa 3 1h 26 min
4. Karolina Gątek 3 1h 46 min
5. Elwira Szymańska 3 1h 52 min
6. Bartek Turek 3 2h 9 min
7. Łukasz Emil Bogacz 3 15h 41 min
8. Barbara Nowak 2 47 min
9. Agata Pernal 1 38 min
10. Aneta Faber 1 52 min

Nagrody wygrywają:

  • Mirosław Nowak – książka LGD Kraina Nafty, książka pt. „Przełęcz Dukielska we wrześniu 1939 roku”, informator turystyczny Gminy Dukla, kubek i smycz Gmina Dukla oraz kalendarz SKF Olimpia Jasionka
  • Anna Ryglewicz – książka LGD Kraina Nafty, książka pt. „Dolina śmierci”, informator turystyczny Gminy Dukla, kubek i smycz Gmina Dukla oraz kalendarz SKF Olimpia Jasionka
  • Góra Cergowa – książka LGD Kraina Nafty, książka „Błogosławiony Jan z Dukli”, informator turystyczny Gminy Dukla, smycz Gmina Dukla oraz kalendarz SKF Olimpia Jasionka

Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy! Dla wszystkich pozostałych, którzy skomentowali nasz post mamy nagrodę pocieszenia w postaci kalendarza SKF Olimpia Jasionka. Laureatów konkursu oraz osoby zainteresowane kalendarzami prosimy o wiadomość na fanpage’u lub e-mail: jasionka24@gmail.com

Konkurs miał charakter edukacyjny i mamy nadzieję, że swą rolę spełnił. Pytania były interesujące, a nasi czytelnicy na pewno dowiedzieli się kilku ciekawych rzeczy. Czekamy na kolejny tysiąc osób, wtedy na pewno zorganizujemy kolejny konkurs! Zapraszajcie znajomych do polubienia naszej strony i śledźcie nasz facebookowy profil – tam dzieje się więcej!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*