Piknik Rodzinny w Jasionce

Piknik rodzinny w Jasionce

Dyrektor Szkoły Podstawowej oraz Rada Rodziców zaprasza na Piknik Rodzinny, który odbędzie się 9 czerwca na stadionie sportowym w Jasionce.

Maj i czerwiec to miesiące, w których obchodzimy kilka świąt, m. in. Dzień Matki,  Dzień Ojca czy Dzień Dziecka. Obchody tych dni, w tym roku świętować będziemy 9 czerwca podczas Pikniku Rodzinnego organizowanego przez Szkołę Podstawową wraz z Radą Rodziców. Nie zabraknie sportowej rywalizacji, ciekawych atrakcji, a przede wszystkim dobrej zabawy.

Akademia i oficjalne rozpoczęcie

Uroczystość rozpocznie się akademią o godz. 14:00 w sali Domu Ludowego. Swoją obecność na wydarzeniu potwierdzili już zaproszeni goście, do których zalicza się też wszystkich mieszkańców Jasionki. Rodzice i dziadkowie będą mieli okazję obejrzeć swe pociechy podczas przedstawienia przygotowanego przez nauczycieli Szkoły Podstawowej w Jasionce.

Piknik rodzinny Jasionka
O tym, że mieszkańcy Jasionki chętnie uczestniczą w tego typu wydarzeniach świadczy duża frekwencja podczas uroczystości z okazji 100-lecia Niepodległości.

Fitness latino dance

Po akademii odbędzie się pokaz zajęć tanecznych fitnes latino dance, które poprowadzi Luiza Sokołowska – instruktor tańca. Swój premierowy występ na scenie zanotują mieszkanki Jasionki, które w coraz większej ilości uczęszczają na zajęcia taneczne, jakie odbywają się w każdy poniedziałek w godz. 16:45-17:45 na hali sportowej w Jasionce. Będzie to dodatkowa atrakcja Pikniku Rodzinnego. Mężowie z chęcią obejrzą „w akcji” swoje żony, a pozostałe Panie być może zainteresują się zajęciami i będą miały okazję dołączyć do grupy tanecznej.

Piknik rodzinny Jasionka

Luiza Sokołowska – instruktor zajęć fitness, ze swoją grupą taneczną podczas występu w Iwoniczu.

Turniej klas

Jednocześnie na stadionie przy Domu Ludowym rozgrywane będą zawody sportowe dla uczniów w kategoriach 0-III, IV-VI oraz VII-III gimnazjum. Turniej klas zawsze wzbudzał mnóstwo emocji. Starsi nigdy nie chcieli pozwolić wygrać młodszym, a Ci dzielnie rywalizując niejednokrotnie sprawiali niespodziankę. Nie inaczej będzie tym razem, a walczyć jest o co, gdyż na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Piknik rodzinny Jasionka

Przeciąganie liny to nierozłączny element rywalizacji klas, ale też popularna dyscyplina sportu, która blisko 100 lat temu pojawiała się na igrzyskach olimpijskich.

Mecz piłkarski

Kulminacyjnym punktem Pikniku będzie mecz piłki nożnej, w którym naprzeciwko siebie staną uczniowie i ich rodzice. Za starszymi przemawia doświadczenie, a młodsi swoich szans upatrywać będą w swojej szybkości. Choć jedni i drudzy z pewnością będą chcieli wygrać, wynik spotkania nie jest najważniejszy, gdyż podstawą jest dobra zabawa, której na pewno nie zabraknie.

mecz

W 2008 roku, gdzie sięgają początki Pikników Rodzinnych w Jasionce, zorganizowany został mecz, w którym zagrali Ojcowie dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz Ojcowie reprezentujący młodzież z Gimnazjum.

Siatkówka dla każdego

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Olimpia Jasionka udostępni swój sprzęt sportowy z własnym boiskiem do siatkówki. Na placu za Domem Ludowym dzieci, młodzież i ich rodzice będą mogli pograć w tę dyscyplinę sportu. Być może dzięki takim rozgrywkom znajdą się chętni, którzy na wakacjach będą chcieli przychodzić w to miejsce, by aktywnie spędzić swój wolny czas.

boisko SKF Olimpia Jasionka

Boisko SKF Olimpia Jasionka mieszczące się za Domem Ludowym, wybudowane w 2017 roku.

Pokaz strażacki

Strażacy OSP Jasionka również przyczynią się do uatrakcyjnienia Pikniku. Ich zadaniem będzie zapoznanie dzieci ze specyfiką swojej pracy oraz omówienie zasad bezpieczeństwa w czasie pożaru i wypadku, by uczniowie dowiedzieli się kiedy i w jaki sposób można wzywać Straż Pożarną. Głównym elementem prezentacji będzie pokaz strażacki, który z pewnością wzbudzi największe zainteresowanie.

OSP Jasionka

Pierwsza pomoc to umiejętność, którą powinien posiadać każdy. Nigdy nie wiemy gdzie i w jakich okolicznościach będziemy zmuszeni jej udzielić.

Obfity bufet i loteria fantowa

Podczas uroczystości czynny będzie bufet, a w nim kawa, herbata, ciasta, lody, napoje, frytki, kiełbasa z grilla, czy bigos. Dodatkowo, podczas wydarzenia przeprowadzona zostanie loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami. Na zakończenie Pikniku spośród wszystkich kuponów wylosowane będą cenne nagrody główne. Całkowity dochód z imprezy zasili konto Rady Rodziców.

Piknik Rodzinny w Jasionce

Rada Rodziców przygotowała obfity bufet oraz możliwość wylosowania bardzo cennych nagród.

Aktywnie spędzony czas

Piknik Rodzinny w Jasionce organizowany jest raz na kilka lat. To zdecydowanie największe komercyjne wydarzenie w naszej miejscowości, które nie mogłoby się odbyć bez jego uczestników. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Jasionki wraz z rodzinami do miłego spędzenia niedzieli wśród znajomych i przyjaciół. Będzie to doskonała okazja do wspólnego spotkania, podczas którego można zapewnić solidną dawkę rozrywki dla swoich dzieci, a przy tym samemu dobrze się bawić.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*