Wybory do Europarlamentu

Po wyborach burmistrza, radnych i sołtysów sołectw nadszedł czas na kolejne głosowanie. Tym razem wybierzemy posłów do Parlamentu Europejskiego.

W niedzielę 26 maja odbędą się wybory, w których Polacy wybiorą 51 posłów do Europarlamentu. Nie wiadomo jednak, ilu przedstawicieli z Podkarpacia wejdzie w jego skład. W mijającej kadencji mieliśmy ich troje: Elżbieta Łukacijewska z Platformy Obywatelskiej oraz Tomasz Poręba i Stanisław Ożóg z Prawa i Sprawiedliwości.

Polska podzielona została na 13 wielomandatowych okręgów wyborczych, a województwo Podkarpackie stanowi okręg nr 9. Aż 68 kandydatów z 7 list wyborczych ubiega się o mandat. Na podstawie danych z Państwowej Komisji Wyborczej przedstawiamy pełne listy kandydatów:

Lista nr 1. KWW Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy

  1. BRAUN Grzegorz Michał, reżyser, Stara Wieś, nie należy do partii politycznej
  2. BUCZEK Tomasz Wojciech, przedsiębiorca, Kolbuszowa Górna, Ruch Narodowy
  3. BAŃKA Damian, pracownik biurowy, Strzyżów, nie należy do partii politycznej
  4. WOLSKA Violetta Katarzyna, główna księgowa, Krosno, nie należy do partii politycznej
  5. SOWIŃSKI Wiesław Mieczysław, przedsiębiorca, Ustrzyki Dolne, Ruch Narodowy
  6. ZAJĄC Monika Magdalena, redaktor, Lublin, nie należy do partii politycznej
  7. KARDASIŃSKA Marzena, pedagog, Stalowa Wola, nie należy do partii politycznej
  8. PROĆ Tomasz Mirosław, kierowca, Rzeszów, nie należy do partii politycznej
  9. ZAPAŁOWSKI Andrzej Tomasz, nauczyciel akademicki, Przemyśl, nie należy do partii politycznej
  10. KORWIN-MIKKE Dominika Maria, teatrolog, Otwock, nie należy do partii politycznej

Lista nr 2. Wiosna Roberta Biedronia

  1. SKIBA Anna Agnieszka, przedsiębiorca, Rzeszów, Liberalno Społeczni
  2. JURZYSTA Marcin, nauczyciel, Czudec, nie należy do partii politycznej
  3. OLEKSAK Tomasz Robert, politolog, Nisko, nie należy do partii politycznej
  4. KWOLEK Katarzyna, dziennikarz, Sanok, nie należy do partii politycznej
  5. KRUKAR Radosław Zbigniew, ekonomista, Rymanów, nie należy do partii politycznej
  6. GRYCH-BOCHYŃSKA Urszula, nauczycielka, Dębica, nie należy do partii politycznej
  7. FIC Patryk Beniamin, student, Jedlicze, nie należy do partii politycznej
  8. PROKOPSKA Joanna Maria, prawnik, Łętownia, nie należy do partii politycznej
  9. TERESZKIEWICZ Grzegorz Piotr, przedsiębiorca, Rzeszów, nie należy do partii politycznej
  10. SKRZYSIŃSKI Gniewomir Marek, przedsiębiorca, Krasna, nie należy do partii politycznej

Lista nr 3. KKW Koalicja Europejska PO, PSL, SLD,.N, Zieloni

  1. SIEKIERSKI Czesław Adam, nauczyciel, Warszawa, PSL
  2. SKOWROŃSKA Krystyna, administratywista, Mielec, PO
  3. USTROBIŃSKI Marek Jerzy, inżynier budownictwa, Rzeszów, popierany przez SLD
  4. JÓZEFOWICZ Maciej Piotr, specjalista ds. public relations, Warszawa, Partia Zieloni
  5. FRYDRYCH Joanna Zofia, ekonomistka, Targowiska, PO
  6. BUTRYN Renata Celina, nauczycielka, Stalowa Wola, PO
  7. RZĄSA Marek Zdzisław, nauczyciel, Przemyśl, PO
  8. SZKOŁA Józef, geodeta, Jarosław, PO
  9. ZYCH Barbara, pielęgniarka, Tarnobrzeg, nie należy do partii politycznej
  10. ŁUKACIJEWSKA Elżbieta Katarzyna, ekonomistka, Dołżyca, PO

Lista nr 4. KW Prawo i Sprawiedliwość

  1. PORĘBA Tomasz Piotr, historyk, Mielec, PiS
  2. RZOŃCA Bogdan Józef, nauczyciel, Jasło, PiS
  3. LENIART Ewa Maria, prawnik, Dylągówka, PiS
  4. PILCH Piotr, nauczyciel, Przemyśl, PiS
  5. WRÓBLEWSKA Krystyna Małgorzata, nauczyciel, Rzeszów, PiS
  6. GOŁOJUCH Kazimierz Edward, inżynier mechanizacji rolnictwa, Zalesie, PiS
  7. PAMUŁA Teresa, inżynier ogrodnictwa, Lubaczów, PiS
  8. KRUCZEK Stanisław, inżynier elektryk, Futoma, Porozumienie Jarosława Gowina
  9. KUROWSKA Maria Stanisława, nauczyciel Dąbrówka, Solidarna Polska
  10. SAGATOWSKA Janina Zofia, prawnik, Stalowa Wola, PiS

Lista nr 5. KKW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS

  1. WISZ Elżbieta Anna, psycholog, Rzeszów, Ruch Sprawiedliwości Społecznej
  2. PRENETA Paweł Krzysztof, kierownik projektu, Rzeszów, Partia Razem
  3. ITNER Agnieszka, przedstawiciel handlowy, Rzeszów, Partia Razem
  4. JASIŃSKI Krzysztof, rencista, Łańcut, Partia Razem
  5. OŻÓG Barbara Katarzyna, stolarz meblowy, Nienadówka, nie należy do partii politycznej
  6. PACIOCH Hubert Piotr, pracownik sklepu, Kopytowa, Partia Razem
  7. JAKOWICKA Zuzanna Katarzyna, psycholog, Gdańsk, Partia Razem
  8. GAWRON Jakub, administrator baz danych, Krasne, Partia Razem
  9. RŻANY Monika, socjolog, Mielec, Partia Razem
  10. TUROŃ Arkadiusz, rencista, Rzeszów, Partia Razem

Lista nr 6. KWW Kukiz’15

  1. BOBOLA Alicja Maria, dziennikarz, Rzeszów, nie należy do partii politycznej
  2. MASŁOWSKI Maciej Przemysław, informatyk, Rzeszów, nie należy do partii politycznej
  3. HELNARSKI Paweł Andrzej, programista, Chorkówka, nie należy do partii politycznej
  4. BARSZCZAK Bartłomiej Mariusz, inżynier mechanik, Przemyśl, nie należy do partii politycznej
  5. BIALIC Dariusz Mieczysław, przedstawiciel handlowy, Rzeszów, nie należy do partii politycznej
  6. NYCZ Ewelina Magdalena, menedżer, Rzeszów, nie należy do partii politycznej
  7. SABAT Joanna Karolina, sekretarka medyczna, Niebocko, nie należy do partii politycznej
  8. WIKTOR Szczepan Antoni, elektromechanik, Żabno, nie należy do partii politycznej
  9. KUCAB Konrad Tomasz, inżynier budownictwa, Jarosław, nie należy do partii politycznej
  10. TARGAŃSKA Magdalena Ewa, menedżer, Jasło, nie należy do partii politycznej

Lista nr 7. Koalicyjny Komitet Wyborczy Polexit – Koalicja

  1. RYKAŁA Grzegorz Wojciech, administratywista, Niechobrz, nie należy do partii politycznej
  2. ŻÓŁTEK Monika Anna, informatyk, Kraków, nie należy do partii politycznej
  3. KOTYLAK Piotr Jan, inżynier budowy maszyn, Rzeszów, nie należy do partii politycznej
  4. MICHNO Aneta Joanna, nauczyciel, Rzeszów, nie należy do partii politycznej
  5. CZARNEK Marcin Piotr, stomatolog, Kraków, nie należy do partii politycznej
  6. WIESZCZEK Magdalena, pielęgniarka, Jawornik, nie należy do partii politycznej
  7. DŁUGOSZ Michał Wojciech, handlowiec, Kraków, nie należy do partii politycznej
  8. SZATAN Magdalena Maria, biotechnolog medyczny, Olkusz, nie należy do partii politycznej

Gmina Dukla podzielona została na 15 okręgów wyborczych, a mieszkańcy Jasionki zagłosują w obwodzie nr 13, którego siedziba mieści się w Szkole Podstawowej w Jasionce. Wybory odbędą się 26 maja, a głosować można będzie w godz. 7:00 – 21:00.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*