Młodzi piłkarze zaczynają rundę wiosenną

Wystartowali seniorzy, teraz pora na młodszych zawodników Huraganu. W najbliższą sobotę juniorzy młodsi rozpoczną ligowe zmagania.

Mimo, że kibice Huraganu poczuli już wiosenne, piłkarskie emocje w wykonaniu drużyny seniorów, to niedługo kolejnych emocjonujących chwil dostarczą nam młodzi zawodnicy. Juniorzy młodsi, bo o nich właśnie mowa, zaprezentowali się z bardzo dobrej strony w rundzie jesiennej, dlatego też z pozycji lidera oczekują na wznowienie rozgrywek. Patrząc na poczynania ligowe można śmiało stwierdzić że ta młoda ekipa, będzie w przyszłości stanowić o sile kadry seniorskiej.

Liga juniorów w B-klasie rozpoczęła się co prawda 20 kwietnia, lecz młodzi piłkarze w 1. kolejce nie rozegrali meczu, wskutek nieparzystej liczby drużyn w lidze. O pierwsze ligowe punkty powalczą w sobotę 27 kwietnia na stadionie rywala w Krościenku Wyżnym. Jesienią, na własnym boisku ulegli przeciwnikowi 2:3 i była to ich jedyna porażka w całej rundzie. Kolejne mecze to wysokie zwycięstwa, m.in. 5:0 z Kombornią i Haczowem, 6:2 z Jaśliskami, czy też 13:0 w derbach z Lubatową. Nie dziwi więc fakt, że z bilansem bramkowym 41:8 juniorzy są liderem grupy VI, wyprzedzając o jedno oczko właśnie drużynę z Krościenka. Wynik sobotniego meczu na szczycie tych dwóch ekip będzie miał kluczowe znaczenie odnośnie tego, kto w najbliższym czasie będzie przewodził ligowej stawce, a być może zadecyduje o końcowym zwycięstwie w lidze. Od czołówki nie odstaje również Orzeł Pustyny i to najprawdopodobniej te trzy drużyny powalczą o końcowy triumf.

Trzech juniorów: Mateusz Głód, Wiktor Kielar oraz Wiktor Kotłowski występuje już w pierwszym składzie seniorskiej drużyny. Warto dodać, że ostatni z wymienionych w swoich dwóch pierwszych meczach w seniorach zaliczył już 3 bramki. W przypadku pauzy Huraganu w 3. i 9. kolejce seniorskiej klasy „B”, na pewno wszyscy wzmocnią młodszą ekipę. Duży wkład w sukcesy tego młodego teamu ma Patryk Szczurek, który może pochwalić się 19 trafieniami w rundzie jesiennej. Jednak nie tylko gra napastników świadczy o ogólnej sile drużyny, tworzącej kolektyw na boisku, ale również formacja obrony (tylko 8 straconych goli) i pomocnicy pokazujący zaangażowanie, determinację oraz walkę o każdy centymetr boiska.

Strzelcy Huraganu w rundzie jesiennej:
Patryk Szczurek – 19 goli
Mateusz Głód – 6 goli
Wiktor Kotłowski – 4 gole
Tomek Murdzek – 3 gole
Emil Szuba – 3 gole
Kacper Michalczyk – 1 gol

Tabela po rundzie jesiennej:

et

Terminarz rundy wiosennej:
27.04 Wisłok Krościenko Wyżne – Huragan Jasionka
04.05 Huragan Jasionka – Dwór Kombornia
11.05 LKS Haczów – Huragan Jasionka
18.05 Huragan Jasionka – Jasiołka Jaśliska
25.05 Huragan Jasionka – Orzeł Pustyny
01.06 LKS Lubatowa – Huragan Jasionka
08.06 Huragan Jasionka – Kotwica Korczyna
15.06 Iskra Iskrzynia – Huragan Jasionka

Naszym juniorom życzymy powodzenia w najbliższym meczu ligowym oraz całej rundzie wiosennej, którą miejmy nadzieję, podobnie jak poprzednią, zakończą na pierwszej pozycji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*