Zaczynamy rundę rewanżową

W niedzielę 7 kwietnia rozpoczną się rozgrywki rundy wiosennej krośnieńskiej klasy B, w której pierwsze miejsce zajmuje Huragan Jasionka.

Tak było rok temu…

Spoglądając  na sytuację w tabeli po rundzie jesiennej mamy swego rodzaju deja vu sprzed roku. Wtedy na półmetku rozgrywek również w tabeli przewodzili zawodnicy naszego klubu. Wówczas posiadali oni na swoim koncie 23 punkty i o punkt wyprzedali drużyny z Głowienki, Węglówki i Komborni. Ostatecznie z dorobkiem 47  pkt Huragan zajął drugie miejsce ulegając drużynie z Komborni bilansem bramkowym. Awans do A-klasy zawodnicy z Jasionki przegrali nieznaczenie w meczu barażowym z drużyną Górnika Grabownica, ulegając na wyjeździe 1:0 i wygrywając u siebie 2:1 (2:2 w dwumeczu). W takim wypadku o awansie Górnika zadecydowała bramka zdobyta przez nich na stadionie w Jasionce.

Huragan dziś

W tym sezonie po rundzie jesiennej w tabeli również prowadzi Huragan. Tym razem ma na swoim koncie 28 punktów oraz 4 punkty przewagi nad drugą drużyną z Głowienki. Do tej pory Huragan wygrał dziewięć z jedenastu spotkań, jedno zremisował i jedno przegrał tracąc w rundzie zaledwie 5 bramek co jest najlepszym wynikiem w lidze. Nieco lepiej niż rok temu prezentują się wyniki sparingów, w których to Huragan odnotował cztery zwycięstwa, jeden remis i trzy porażki grając głównie z przeciwnikami z wyższych lig.

Porównanie sytuacji sprzed roku z obecną

Sparingi zimowe i tabela sezon 2017/18 Sparingi zimowe i tabela sezon 2018/19
Huragan Jasionka 1:2 Wisłok Sieniawa (A klasa)

Huragan Jasionka 1:3 LKS Lubatówka (A klasa)

Huragan Jasionka 3:2 Nafta Chorkówka (A klasa)

Huragan Jasionka 3:1 Jasiołka Świerzowa (B klasa)

Huragan Jasionka 0:6 Beskid Posada Górna (B klasa)

Huragan Jasionka 1:8 Iwonka Iwonicz (Klasa O)

Huragan Jasionka 12:1 Tornado Wrocanka (B klasa)

tabela_17-18

LKS Trześniów 1:2 Huragan Jasionka (B klasa)

Huragan Jasionka 2:5 LKS Haczów (A Klasa)

Huragan Jasionka 1:0 Iskra Iskrzynia (A Klasa)

Huragan Jasionka 2:1 Karpaty Klimkówka (A Klasa)

Huragan Jasionka 3:1 LKS Lubatówka (A klasa)

Burza Rogi 3:1 Huragan Jasionka (A klasa)

Iwonka Iwonicz 3:3 Huragan Jasionka (Klasa O)

Huragan Jasionka 1:2 Piastovia Miejsce Piastowe (B klasa)

tabela_18-19

O kilka zdań na temat obecnej sytuacji klubu poprosiliśmy trenera klubu Łukasza Aszklara.

Kolejny rok i kolejny wywiad. Kolejny jako lider B-klasy z aspiracjami do awansu. Czy to nie aby „deja vu” z poprzedniego sezonu?

Nie, teraz jesteśmy w zupełnie innej sytuacji. Świadomi swoich umiejętności i potencjału. Przez rok udało się dużo zrobić, w czym zasługa całej drużyny. Jesteśmy gotowi podjąć wyzwanie.

Poprzedniego sezonu nie będziemy rozpamiętywać. Wróćmy do rundy jesiennej. Znów kończymy ją na pozycji lidera i znów tracimy najmniej bramek. Jak oceniasz ją w wykonaniu swojego zespołu?

Na drugie pytanie odpowie tabela..

Jak wyglądały przygotowania do rundy wiosennej? Czy jesteś zadowolony z pracy jaką wykonywali i wykonują zawodnicy na treningach oraz z frekwencji w okresie przygotowawczym?

Trenowaliśmy regularnie 3 razy w tygodniu, a na feriach codziennie. Ci, którzy podeszli do sprawy ambitnie i mieli dobrą frekwencję będą stanowić o sile zespołu.

Sparingi zimowe chyba napawały optymizmem. Z kim było się nam dane się mierzyć i jakie wnioski można wyciągnąć z tych spotkań?

Takie, że nasze miejsce jest w A klasie. Zwycięstwa z Lubatówką, Klimkówką i Iskrzynią , remis w Iwoniczu świadczą o tym dobitnie. Z drugiej strony ciężko gra się nam z teoretycznie słabszymi rywalami, więc przestrzegam przed hurraoptymizmem.

Jedną z najważniejszych kwestii są wzmocnienia. Czy szeregi drużyny zasilił ktoś nowy? Jakie jest największe wzmocnienie tej rundy? Jak wyglądają sprawy zdrowotne poszczególnych zawodników?

Piotrka Krowickiego nie muszę nikomu przedstawiać. Chłopak ma papiery na grę. Oby tylko dopisywało zdrowie. Kamil Kłap to lider Beskidu Równe i bardzo się cieszę, że po wycofaniu Równego z rozgrywek zdecydował się u nas grać. Z Beskidu wraca też Bartek Turek. Szeregi drużyny seniorów zasili też bardzo utalentowany Tomek Murdzek, który jest wychowankiem Huraganu.

Wszyscy już doskonale wiemy, że celem jest awans. Co zrobić, aby koniec tego sezonu nie wyglądał tak samo jak koniec poprzedniego?

Absolutnie nie ma na to recepty. Liga jest mocniejsza i bardziej wyrównana niż w tamtym roku. Do każdego meczu musimy podejść z maksymalnym zaangażowaniem i w pełni skoncentrowani.

Który z ligowych rywali będzie według Ciebie najgroźniejszy w walce o awans?

Głowienka piłkarsko wygląda najlepiej z rywali. Jasienica z braćmi Tomoniami w składzie jest w stanie ograć każdego, podobnie jak Lubatowa z Gelem Zygmuntem z przodu. Jaśliska są wysoko, ale wylądują raczej w środku tabeli. Bóbrka nie przegrała chyba od sierpnia, oby do dzisiaj.

Dziękujemy za rozmowę i mamy nadzieję, że za rok spotkamy się z A-klasowym trenerem Huraganu Jasionka!

Dziękuję i zapraszam na 13.00 do Bóbrki. Postaramy się pokazać dobrą piłkę.

Rozmawiał Rafał Twardzik