Wyniki konkursu

W ubiegłą niedzielę ogłosiliśmy konkurs, w którym do wygrania były kalendarze SKS “Olimpia” Jasionka oraz długopisy i kubki jasionka24.pl

Konkurs polegał na podaniu poprawnych odpowiedzi na pytania, które dotyczyły wyborów sołtysa. Zainteresowanie konkursem nie było zbyt duże, bowiem udział wzięło w nim zaledwie 7 z 707 naszych facebook’owych fanów. Zanim ogłosimy zwycięzców, zaprezentujemy zadane pytania oraz ich poprawne odpowiedzi.

1. Ile podpisów potrzebuje kandydat na sołtysa, by zgłosić swą kandydaturę w wyborach?
Ilość podpisów potrzebna do zgłoszenia kandydata na sołtysa zależna jest od ilości mieszkańców zamieszkałych w sołectwie: do 300 mieszkańców – 10 podpisów, od 301 do 1000 mieszkańców – 15 podpisów, powyżej 1000 mieszkańców – 20 podpisów. Z racji tego, iż Jasionka ma powyżej 1000 mieszkańców odpowiedź 20 podpisów była poprawna.

2. W jaki (inny) sposób odbywały się wybory sołtysa przed 2010 rokiem?
Wybór sołtysa od 2010 roku odbywa się w wyborach bezpośrednich w lokalu wyborczym, natomiast wcześniej wybieraliśmy sołtysa na zebraniu wiejskim.

3. Czy wybory są konieczne, gdy na sołtysa startuje tylko jeden kandydat?
Tak. Jeżeli został zgłoszony jeden kandydat, to uważa się go za wybranego, jeżeli w głosowaniu otrzymał więcej niż połowę ważnie oddanych głosów.

4. Co w przypadku, gdy dwóch kandydatów na sołtysa otrzyma jednakową liczbę głosów?
Jeżeli dwóch lub więcej kandydatów otrzymało równą liczbę głosów uprawniającą do przyznania mandatu, o pierwszeństwie rozstrzyga losowanie przeprowadzone niezwłocznie przez przewodniczącego Komisji w obecności wszystkich jej członków.

Ostatnie pytanie sprawiło najwięcej trudności, a poprawnie odpowiedziała na nie zaledwie jedna osoba i to ona wygrywa konkurs. Pozostałe osoby odpowiedziały dobrze na 3 z 4 pytań, a te które zrobiły to najszybciej zajęły kolejne miejsca.

L.P

imię i nazwisko poprawne odpowiedzi czas odpowiedzi

1.

Adrianna Skrzęta 4

56 min

2.

Agata Szyszlak 3

6 min

3.

Mateusz Skrzęta 3

34 min

4.

Agata Pernal 3

43 min

5.

Gabriela Gędłek 3

2:51 h

6.

Zbigniew Chłap 1

20:01 h

7. Jakub Malig 0

2:45 h

Nagrody wygrywają:
1. Adrianna Skrzęta – kalendarz SKS “Olimpia” Jasionka + długopis i kubek jasionka24.pl
2. Agata Szyszlak – kalendarz SKS “Olimpia” Jasionka + kubek jasionka24.pl
3. Mateusz Skrzęta – kalendarz SKS “Olimpia” Jasionka + długopis jasionka24.pl

Ponadto za kreatywność odpowiedzi nagrodą pocieszenia w postaci kalendarza SKS Olimpia Jasionka zostaje nagrodzony Jakub Malig.

Zwycięzcom gratulujemy i prosimy o wiadomość na naszym fanpage’u lub e-mail: jasionka24@gmail.com

Wszystkich uprawnionych mieszkańców Jasionki i gminy Dukla zachęcamy do udziału w jutrzejszych wyborach. Lokale wyborcze (Dom Ludowy w Jasionce) będą czynne w godzinach 8:00-15:00.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*